Кейн порти дузпа и Франция изхвърли Англия (видео)

Франция стана последният полуфиналист и ще срещне Мароко в последната крачка преди финала на Световната купа, след като днес на стадион "Ал Байт" световните шампиони спечелиха с 2:1 над Англия, която получи шанс да бие 2 дузпи в мача. Хари Кейн реализира едната и пропусна късно в мача другата при шанс да изравни.

В 17-ата минута резултатът откри Чуамени, който от дистанция стреля през краката на Белингам и далеч от Пикфорд за 1:0. До почивката Кейн имаше възможности, като съдията подмина и едно негово падане, което изглеждаше като дузпа при препъване от Упамекано.

В 52-ата минута обаче Сака спечели дузпа срещу Чуамени и Кейн вкара с категорично изпълнение за 1:1. Последва нов натиск на Франция и в 78-ата минута Жиру с глава вкара втора асистенция на Гриман в мача за 2:1.

В 81-ата минута ВАР отсъди нова дузпа когато Тио Хернандез избута с ръка в гръб Маунт в полето и Кейн стреля високо над вратата, с което и англичаните напуснаха състезанието.