Швейцария взе второ място с обрат над Сърбия (видео)

Зрелищен мач направиха Сърбия и Швейцария на стадион "974" за определяне на втория зад Бразилия в групата. Швейцария поведе днес, допусна обрат и след това обърна в своя полза за победа с 3:2 при голове на Шакири, Емболо и Фройлер за символичния гост.

В 20-ата минута Шакири откри с левия крак при подаване на Соу за 1:0. Сърбия изравни 6 минути след това чрез Митрович, който засече подаване на Тадич с глава за 1:1. В 35-ата минута Шакири загуби една топка в средата и Тадич намери Влахович за 2:1.

Преди повичката обаче статуквото се възстанови на 2:2 след атака от дясно и подаване на Видмер за Емболо за гола.

В 48-ата минута Швейцария отново поведе с красив гол като тук Емболо задържа топката и намери Шакири от дясно, той копна за Варгас, който отклони за Фройлер и прецизен край с 3:2. До края Швейцария имаше възможности и да спечели групата, за което бе нужен само гол, но няколко пропуска лишиха тима от това.