Коста Рика се реваншира на феновете си и завърза интригата в групата

Коста Рика изненадващо победи Япония с 1:0 на стадион "Ахмад бин Али“ в ключов двубой от група "Е“ на Мондиал 2022. Така интригата в тази група се завърза още повече. В момента три отбора имат по три точки в групата, като само германците все още нямат нито една.

В 35-ата минута Франсиско Калво пусна топката към Джоел Кемпбъл, който стреля с външен фалц извън наказателното поле и закономерно прати топката високо над вратата на Шуичи Гонда.

След почивката самураите заиграха доста по-добре и доминираха, но с единствения си точен удар костариканците, които в първия кръг загубиха с 0:7 от Испания, взеха трите точки. Автор на попадението бе Кайшер Фулър. Това се случи в 81-ата минута, когато "самураите" загубиха топката пред наказателното си поле. Йелтсин Техеда пусна пас в наказателното поле към Кейшер Фулер, който с фалцов удар с левия крак порази японската врата - 1:0 за Коста Рика с първия гол на тима на Световното.

В последния кръг от груповата фаза "трикольорите" излизат срещу Германия, докато японците се изправят срещи Испания