Аржентина с първи точки срещу Мексико (видео)

Аржентина и Мексико премериха сили на стадион "Лусаил Айконик" във втория кръг от груповата фаза на Световната купа. След като по-рано днес Полша спечели над Саудитска Арабия и събра 4 точки на върха, Аржентина сега взе първите си 3 и застана на второ място наравно с арабите и с 1 гол по-добра голова разлика, докато Мексико остава на дъното с 1 т.

До почивката голове нямаше и двата тима се бореха здраво, включително чрез остри влизания с 15 нарушения и само 1 точен удар в тази част.

След почивката Меси пое отговорност в 64-ата минута когато получи топка от Ди Мария и от дистанция стреля ниско и далеч от плонжа на вратаря за 1:0.

До края Мексико показа агресия и потърси атаки, но не успя да върне гол. Вместо това след късо изпълнение на ъглов в 87-ата минута Меси намери Фернандез и под ъгъл с красив фалцов удар той матира Очоа за 2:0.