Белгия с труден успех над Канада

Белгия ще застане на първото място в шеста група на Световната купа след минимална победа с 1:0 над Канада днес и при по-ранното равенство без голове между Мароко и Хърватия. С един единствен гол вкаран между всички тези отбори от Мичи Батшуай "червените дяволи" застават в най-добра позиция за прогрес.

Канада започна много силно на стадион "Ахмад Бин Али" днес, като в 9-ата минута спечели и дузпа за игра с ръка на Караско. Дейвис застана зад топката и Куртоа спаси като позна посоката на удара. След тази ситуация символичния гост продължи с натиска и усети разклащане в противника. Точно преди почивката обаче Алдервайрелд от дълбоко с перфектен пас намери Батшуай за 1:0.

След като не показваше стабилна игра на почивката Белгия смени Караско и Тилеманс с Мюние и Онана. В тази част футболът остана открит, но и двамата вратари се отчетоха с добри изяви.