Стадион: "Кемпинг Уърлд Стейдъм", Орландо
Дата: 07.06.2016г.
Час: 02:00
Съдия: Рикардо Монтеро (Коста Рика

Панама среща Боливия в откриването на срещите от четвърта група на Копа Америка. Символичният домакин е сред поканените в състезанието отбори, а насреща е един от другите отбори, които се нареждат в категорията слаби на фона на останалите. В групата са още гиганти като Аржентина и Чили.

Панамците не се намират и в добра форма, но резултатите им в големи състезания винаги са добри. Третото място в миналогодишното издание на КОНКАКАФ Голд къп след победа над САЩ е доказателство за това. В подготовката за този турнир бяха изиграни 2 приятелски мача - 0:0 с Венецуела и загуба от Бразилия с 2:0.

Боливия беше четвърт финалист в последната Копа Америка след като елиминира фаворита Мексико и силния състав на Еквадор. Формата и на този отбор обаче не е добра. С 4 поредни загуби и последната с 4:0 от САЩ нещата не изглеждат добре.

Последните срещи между тези отбори бяха през 2011-та година, когато Панама спечели на два пъти. Тогава мачовете бяха приятелски. През август 2011-та Боливия бе победена с 3:1, макар да поведе след 7 минути игра. По-рано, през март, Панама спечели с 2:0.

Спечелилият тази среща ще получи голямата възможност да увеличи шансовете си за прогрес при изненада срещу по-големите отбори в групата. Формата на Боливия от 9 загуби в последните 10 мача не дава много надежди, като за капак тимът не е вкарвал в последните си 2 мача, допускайки 11 в последните 4 (2.75 на мач).

Панама изглежда фаворит в този двубой, но този отбор също не вкарва голове - само 1 гол в последните 5 срещи. Очаква се и двете страни да търсят победата, макар качеството да липсва.

Прогноза: Панама - Боливия 0:0