Дата: 17.06.2015г.
Час: 02:30
Съдия: Сандро Ричи (Бразилия)

Един срещу друг в най-интересния двубой в група "В" на Копа Америка един срещу друг се изправят двата най-титулувани отбори в надпреварата.

14-кратният носител на отличието Аржентина започна с нелеп фалстарт участието си на 44-ото издание. "Ла албиселесте" стартира с двубой срещу Парагвай, като възпитаниците на Херардо Мартино набързо поведоха в резултата с 2:0 с попадения още през първата част, когато Агуеро и Меси от дузпа само в рамките на 7 минути направиха така, че двубоят да изглежда решен. През втората част обаче "гаучосите" изпуснаха контрола на мача и след многобройни пропуски бяха наказани с попадения на Валдес и Бариос. Така аржентинците трябва на всяка цена да постигнат победа над един от големите си съперници на регионално ниво.

Уругвай, който пък е кралят на Копа Америка със своите 15 отличия, започна защитата на титлата си с минимална победа от 1:0 над скромния състав на Ямайка. Единственото попадение за урусите отбеляза ветеранът Кристиян Родригес, благодарение на когото в момента водения от Оскар Табарес тим заема лидерското място в групата и при евентуален успех над Аржентина Уругвай ще си гарантира почти на 100% участието в следващата фаза от надпреварата.

Прогноза: Аржентина - Уругвай 2:1