Аржентина надви Белгия минимално (видео)

Аржентина ще чака на полуфинал победителя от късната среща днес между Холандия и Коста Рика, след като на четвъртфиналната фаза на Световната купа, Меси и компания успяха да победят Белгия с минималното 1:0. Попадението бе дело на Гонзало Игуаин в първото полувреме.

Аржентинците започнаха много активно и още в 8-ата минута един сбъркан пас на Ди Мария попадна на пътя на Игуаин на ръба на наказателното поле, а той с атрактивно воле не остави шансове на Тибо Куртоа. Ди Мария организира още няколко опасни атаки, но в една такава той се контузи и бе заменен от Енцо Перес преди почивката.

Във втората част видяхме една по-добра Белгия, която затисна своя опонент след смяната на Ориги и Миралас с Лукаку и Мертенс. Най-близо до гол обаче бе Маруан Фелаини, който с глава стреля при едно центриране на Ян Фертонген. Именно с много центрирания от крилата "червените дяволи" оперираха до самия край, но Аржентина задържа преднината си.