Сърбия разби Швеция, Швейцария и Австрия с реми

Сергей Миликович-Савич, Александър Митрович и Душан Тадич вкараха головете при победа на Сърбия с 3:0 срещу Швеция в последната контрола на отбора преди еврофиналите в Германия. Златан Ибрахимович пък изгледа мача от трибуните в очакване на специална церемония в негова чест след мача.

Милинкович-Савич откри резултата в 18-ата минута след удар с глава, а шведите се пробудиха едва през второто полувреме след влизането в игра на Александър Исак. Те обаче така и не вкараха гол, а вместо това Митрович покачи преднината на сърбите след час игра. Той бе заменен от Тадич, който пък се разписа за крайното 3:0.

Сърбия започва Евро 2024 с двубой от група С срещу Англия в Гелзенкирхен. Мачът е насрочен за 16 юни.

Швейцария и Австрия направиха равенство 1:1 в последната контрола и за двата отбора преди европейското първенство. Кристоф Баумгартнер бе точен за австрийците в петата минута, а домакините изравниха чрез Силван Видмер в 26-ата.

Първият мач за Швейцария е срещу Унгария на 15 юни, докато Австрия ще срещне фаворита за титлата Франция на 17 юни.