Австрия се класира за финалите на Евро 2024

Завърши мачът от 8-ия кръг на груповата фаза на квалификационния турнир за Евро 2024 от група F, в който се срещнаха националните отбори на Азербайджан и Австрия. Отборите играха на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку (Азербайджан). Австрийците победиха домакините с минималното 1:0. Единственото попадение бе дело на австрийския полузащитник Марсел Забитцер, който се разписа в 48-ата минута от дузпа.

Така тимът на бившия треньор на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник се класира предсрочно за финалната част на Евро 2024. Турнирът ще се проведе през лятото в Германия.

Австрия събра 16 точки и след Белгия се класира предсрочно от група F. Швеция загуби шансовете си за участие на Европейското първенство. Скандинавският отбор е трети с шест точки в три мача преди края на квалификационния турнир.

Преди това отбори като Франция, Португалия, Белгия, Испания, Шотландия и Турция се класираха предсрочно за Евро 2024.