300 000 фенове подписаха петиция за преиграване на Испания – Германия

Повече от 300 хиляди германски фенове подписаха онлайн петиция за преиграване на четвъртфиналния мач, в който националният отбор на Германия загуби от Испания с 1:2 и напусна Евро 2024. Това съобщава Sky Sport Germany.

Съобщава се, че инициаторът на петицията смята, че главният рефер на мача Антъни Тейлър е взел множество грешни решения. Например, става дума за епизод от 106-ата минута на мача, когато атакуващият полузащитник на Бундестим Джамал Мусиала удари с топката защитника на Фурия Роха Марк Кукурела, но Тейлър не отсъди дузпа.

Припомняме, че на полуфиналите на Европейското първенство през 2024 г. националният отбор на Испания ще се срещне с националния отбор на Франция. Англия ще играе с Холандия в другия полуфинал.