Родри бе обявен за най-добър играч на Евро 2024

Испанският полузащитник Родри бе обявен за най-добър играч на Евро 2024. Той изигра шест мача на турнира, като отбеляза един гол.

В неделя, 14 юли, се проведе финалният мач от Евро 2024, в който се срещнаха националните отбори на Испания и Англия. Мачът се игра на Олимпиащадион в Берлин. Испанският отбор спечели с 2:1. Родри беше сменен след първото полувреме.

Испанското крило Нико Уилямс откри резултата с пас на Ламин Ямал в 47-ата минута. В 73-ата минута английският полузащитник Коул Палмър изравни. В 87-ата минута Микел Оярсабал отново изведе испанците напред - 2:1.

Националният отбор на Испания спечели за четвърти път Евро. Това е рекорд сред всички отбори. Освен на Евро 2024, испанците са играли финали на турнира през 1964, 1984, 2008, 2012. От тези четири мача в три срещи (с изключение на играта през 1984 г.) Испания спечели.