Дешан: Нищо не идва лесно

Старши -треньорът на френския национален отбор по футбол Дидие Дешан говори за победата на отбора си над Белгия (1:0) в 1/8-финалите на Евро 2024 .

"Нашият отбор постигна голям напредък и съперниците ни очевидно бяха предпазливи, дори на хартия да са атакуващ отбор. Направихме всичко възможно, за да създадем положения и създадохме повече от тях, но играхме на изчакване и не попаднахме в техния капан. Хареса ми, но очевидно не можеш да спечелиш само с притежание.

Дори хората да очакваха да стигнем до четвъртфиналите, нека се насладим на момента. Нищо не идва лесно. Намираме се на четвъртфиналите и това е важен етап от турнира“, заяви Дешан.

Припомняме, че мачът от 1/8-финалите на Европейското първенство 2024, в който се срещнаха националните отбори на Франция и Белгия, завърши с победа на французите с резултат 1:0. Така французите се класираха за четвъртфиналите на турнира, където ще срещнат Португалия. Националният отбор на Белгия отпадна от Евро 2024 .