Силен мач и заслужена победа за Тотнъм, резултати от ВЛ

Тотнъм изигра много силен мач и заслужено се наложи над Стоук като гост с 4:0 в среща от кръга на Висшата лига. Кореецът Сон Хюн-Мин се отчете с два гола и асистенция. Деле Али и Хари Кейн пък добавиха по още едно попадение. Последният стана четвъртия играч в историята на Тотнъм с 50 гола във Висшата лига. Пред него са само Теди Шерингам, Джермейн Дефоу и Роби Кийн.

Иначе може да се отбележи, че Стоук първи изпратиха топката в мрежата на съперника, но попадението на Марко Арнаутович в 4-ата минута не бе признато заради засада. Малко преди първия гол Стоук бе останал и без мениджър на пейката, тъй като Марк Хюз бе изгонен за невъздържана реакция.

Със спечелените три точки Тотнъм се изкачи на четвърто място във временното класиране с 8 точки. Стоук пък остана без победа, на последно място с едва една точка.

В същото време се изиграха и още няколко срещи от кръга на първенството в Англия. Ето резултатите:

Уест Хам - Уотфорд 2:4
Мидълзбро - Кристъл Палас 1:2
Бърнли - Хъл Сити 1:1
Борнемут - Уест Бромич 1:0