Бърнли удари Ливърпул (видео)

В срещата от втория кръг на английската Висша лига Ливърпул гостуваше на "Търф Моор" и Бърнли, а днес домакините успяха да победят с 2:0 момчетата на Юрген Клоп. И двата гола за домакинския отбор бяха реализирани в първата част, а името си сред реализаторите намериха Фоукс и Грей.

Още с първата атака в мача резултатът бе открит когато Андре Грей пусна топката за колегата си в атака Сам Фоукс, той задържа добре на границата на наказателното поле и стреля далеч от плонжа на Миноле за 1:0.

Ливърпул опитваше своите шансове с удари от далеч, най-вече чрез Кутиньо, но в 37-ата минута домакините отново вкараха. Тук Дефур пое топката на центъра и напредна добре с малко късмет преди да намери Грей, който се справи с двама срещу себе си и стреля ниско за 2:0.

След почивката Ливърпул опита да намери гола, като започна да принуждава Хийтън и да спасява, след като точни удари към него липсваха в първото полувреме. След поредица от удари обаче така и не се стигна до гол.