Ман Сити победи Съндърланд с късмет

Дебюта на Пеп Гуардиола начело на Манчестър Сити във Висшата лига завърши с победа с 2:1 над Съндърланд, но очакванията за разгромна победа на "гражданите" се разминаха с едва постигнатия триумф над непретенциозния отбор на Дейвид Мойс. Днес трябваше автогол на Пади МакНеър да донесе победата на домакините от Етихад.

Всичко започна добре за Сити, като още в 4-ата минута Стърлинг спечели дузпа, която Агуеро реализира категорично - 1:0. След гола обаче макар да държеше топката дълготрайно, Сити не търсеше много ударите към противника. Добре в предни позиции се представяше Нолито, който остана и с най-доброто положение от игра до почивката.

След паузата играта на домакините не се подобри, като се стигна до изравнителен гол на Съндърланд в 71-ата минута. Тук Джак Родуел намери Дефоу в наказателното поле с добро подаване по земя, а нападателят стреля ниско и силно през Кабалеро за 1:1.

След гола Мойс замени Дефоу с МакНеър в опит да съхрани резултата. Така обаче "черните котки" приеха играта в собственото си наказателно поле, като при една атака от дясно Навас центрира силно, Маноне изби в главата на МакНеър и той си отбеляза автогол за 2:1 в 87-ата минута.