Арсенал победи сборен отбор от Америка

В приятелска среща, видяла голям брой футболисти от Сборен отбор на Американската футболна лига и английският Арсенал, "артилеристите" успяха да победят след попадения на Кембъл и Акпом с 2:1 момчетата на Дрогба и компания. Легендата на Челси Дидие Дрогба вкара единствения гол за домакините.

Рано в срещата Арсенал поведе когато грешка на Блейк и Симан доведе до нарушение срещу Кембъл в наказателното поле, като самият нападател изпълни дузпата и вкара за 1:0.

В края на полувремето дос Сантос бе намерен на ръба на наказателното поле и той подаде към Дрогба, който първоначално не игра добре с топката, но успя да я бутне през Чех от близо за 1:1. В атаката обаче добре се представи Клиестан за домакините.

На почивката за Арсенал се появиха Белерин, Чембърс, Монреал, Шака и Иуоби. Всичко се реши в самия край, когато Чуба Акпом се оказа на правилното място за завършек от близо след като Арсенал се хвърли в предни позиции за победата в последните минути - 2:1.