Ван Гаал: Спечелването на Купата е важно не за мен, а за клуба

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал коментира победата с 2:1 над Уест Хем в мач от четвъртфиналите на Купата на Англия и класирането на отбора за полуфиналите на турнира.

"Добре играхме в отбрана. Не позволихме много неща на противника. Съперникът често губеше топката и с повече хладнокръвие можехме по-рано да решим изхода на срещата. На почивката казах на играчите, че трябва да сме по-хладнокръвни в края. Получи се, но все пак си мисля, че можехме по-рано да решим. Видях ударът на Рашфорд. Видях ъгълът на вратата и си казах, че трябва да стреля, а той го направи. Това е много по-трудно, отколкото може да си го представите. Спечелването на Купата на Англия е важно не за мен, а за клуба и за играчите. Говорех, че искам да спечеля трофей, но се радвам, защото то е важно именно за клуба", заяви Ван Гаал.