Лестър се откъсна с нова победа над Саутхемптън

Лестър Сити се откъсна на 7 пункта на върха в класирането на английската Висша лига след като днес на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" лидерът посрещна Саутхемптън и победи с минималното 1:0 благодарение на своя капитан Уес Морган. По този начин Тотнъм остава на втора позиция с 62 точки, а Арсенал е трети с 58, 6 кръга преди края.

Лестър започна агресивно двубоя и на няколко пъти стреля опасно към Форстър. Варди, Марес и Оказаки бяха близо до гола. В 38-ата минута Кристиан Фухс центрира от ляво и Уес Морган успя да се справи с Класи и да стреля с глава в близкия ъгъл за 1:0. Мане и Фонте бяха близо до попадения за гостите в това полувреме.

На почивката за "светците" Мат Таргет бе заменен от Душан Тадич. Лестър обаче остана по-силен, а Форстър спаси вратата си от Дринкуотър в 59-ата минута. В 70-ата минута прекрасно положение пропиля и Симпсън, намерен от Дринкуотър. До края вратаря на гостите се намеси на още два пъти, а неговите колеги не успяха да сътворят гол.