Ливърпул с класика срещу Ман Сити

Ливърпул прие Манчестър Сити на своя "Анфийлд" само няколко дни след загубения финал от същия опонент в Купата на лигата, но днес мърсисайдци успяха да си отмъстят с убедителното 3:0 пред собствена публика. Адам Лалана, Джеймс Милнър и Роберто Фирмино реализираха за домакините.

В първата част Сити владееше добре, но липсваше доброто подаване в последната част на терена. Така в 34-ата минута Адам Лалана напредна и стреля по земя от позиция извън наказателното поле, като насочи кълбото в ъгъла на вратата далеч от Харт за 1:0.

В 40-ата минута и Милнър добави гол когато бе намерен между Компани и Отаменди и стреля преди Харт да връхлети в него за 2:0. Това принуди Пелегрини да замени Стърлинг с Бони на почивката.

Това не промени много събитията на терена и в 57-ата минута Фирмино направи резултата 3:0, намерен от Лалана добре в наказателното поле за удар в далечния ъгъл. До края Хендерсън бе близо до гол.