Лестър надигра Ливърпул и остава на върха

Лестър Сити остава уверено на първата позиция в класирането на английската Висша лига след като днес тимът посрещна Ливърпул и успя да победи с 2:0 пред своите фенове. И двете попадения днес вкара Джейми Варди, който достигна до 18 гола за кампанията, като имаше възможност и да повиши рекорда си.

Гостите имаха повече владение в първата част, но двете чисти положения за гол преди почивката бяха за Лестър. Първо след бърза атака Варди намери Оказаки за удар с глава, който Миноле спаси, като изглеждаше сигурно, че домакините ще напреднат в резултата.

Миноле лиши и Марес от гола при един хубав удар от далеч точно към ъгъла на вратата. В 60-ата минута Варди откри когато Марез изпрати една топка в половината на Ливърпул, а нападателят от далеч не остави шанс на Миноле и постигна номинация за гол на седмицата - 1:0.

В 71-ата минута Варди отново реализира когато надигра Ловрен и вкара един отклонен удар от Оказаки в ъгъла на вратата за 2:0.