Лестър се изравни с Арсенал на върха след победа (видео)

Лестър гостуваше на Тотнъм в среща от поредния двадесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес двата отбора заложиха на най-силните си постройки, като в игра Клаудио Раниери заложи и на наскоро оперираният Джейми Варди. Единственото попадение за победата на гостите с 1:0 обаче вкара Хут.

До почивката липсваше чисто положение за гол при много атаки на двата тима. Ериксен и Дринкуотър бяха близо с удари от далеч, но Шмайхел и Лорис вършеха работата си. Шмайхел на няколко пъти задържа мрежата си суха - в първата част при опасен удар и на Алдервайрелд с глава, а през втората на няколко пъти срещу Кейн и Ламела.

Така в 83-ата минута Лестър поведе след корнер на Фухс, който намери непокрит Роберт Хут на втора греда за удар с глава в далечния ъгъл и 1:0.