Манчестър Юнайтед и Челси не си вкараха

Манчестър Юнайтед прие Челси в среща от поредния деветнадесети кръг на английската Висша лига. Днес домакините започнаха много добре срещата и след като на два пъти нацелиха гредата и се разминаха с получаването на гол от своя гост, се достигна до крайното нулево равенство на "Олд Трафорд" - 0:0.

До почивката Юнайтед беше по-добрият от двата отбора, показвайки различен футбол от скучните представяния в последните седмици. По-голямата част от играта се водеше в половината на Челси, който се бранеше. Хуан Мата нацели горната греда с добър удар от границата на наказателното поле рано в мача, а Марсиал нацели страничния стълб при една от атаките си по фланга.

След почивката Челси започна с добро положение, като Де Хеа спаси вратата си срещу Педро и Азпиликуета. В 55-ата минута Куртоа спаси своите от добър удар на Ерера. В 62-ата Матич бе изведен сам срещу вратаря, но стреля високо над вратата. В края на срещата и Рууни се размина на два пъти с гола.