Ливърпул успя да победи Лестър

След 10 поредни двубоя без загуба, при инкасирани 8 победи, Лестър бе победен на "Анфийлд" от Ливърпул, който прие "лисиците" за среща от поредния осемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес резервата Кристиан Бентеке нанесе победно попадение за 1:0, а притеснения се надигнаха за травмата на Джейми Варди, заменен принудително.

Юрген Клоп започна срещата с нетипично за тима 4-4-2, с което контролираше срещата изцяло. Домакините имаха по-добрите положения, първото от които дойде пред Кутиньо в 15-ата минута. Лалана пък се размина с малко 2 минути след това.

В 38-ата минута Дивок Ориги се контузи за Ливърпул и в игра се появи Кристиан Бентеке. До почивката Марез бе близо до гол, но Миноле спаси вратата си в края на първата част.

В 54-ата минута след остро влизане на Чан в краката на Варди нападателят остана да лежи на тревата известно време, като бе и заменен малко след това за Юлоа. В 63-ата минута при центриране на Фирмино след силна атака на домакините Бентеке завърши за 1:0.

И двата отбора имаха шанс за повече голове - чрез Канте, Юлоа, Хут и Кутиньо, но резултатът не се промени повече.