Челси победи Съндърланд без Моуриньо

Само ден след напускането на Жозе Моуриньо Челси стигна до победа в седемнадесетия кръг на Висшата лига на Англия. В този ден "сините" приеха Съндърланд на "Стамфорд Бридж" за победа с 3:1 след попадения на името на Бранислав Иванович, Педро и Оскар от дузпа.

Още в 3-ата минута резултатът бе открит когато Вилиан напредна и подаде на Коста, той изведе Иванович за удар и корнер, след който Вилиан центрира на десния бек за 1:0. 10 минути след това при центриране на Иванович и разбъркване в полето Педро завърши за 2:0. До почивката Коста имаше още 2 положения пред гола.

На почивката за гостите се появи Фабио Борини за Ола Тойвонен. В 50-ата минута обаче Вилиан спечели дузпа за домакините и Оскар реализира за 3:0. Само 3 минути след това крайното 3:1 оформи именно Борини след като добави избита от Куртоа топка към него.