Нюкасъл с пълен обрат над Тотнъм

Тотнъм прие Нюкасъл Юнайтед на "Уайт Харт Лейн" за срещата от поредния шестнадесети кръг на английската Висша лига. Днес домакините успяха да поведат чрез Ерик Дайър, но попадения на резервата Митрович и Айозе Перес след асистенция на Митрович във втората част означаваха пълен обрат и краен резултат 2:1 за гостите.

В първото полувреме домакините владееха инициативата и можеха да решат срещата в своя полза. След доста пропуски обаче Ерик Дайър успя да се извиси при един корнер на Ериксен за 1:0 в 39-ата минута.

Второто полувреме беше съвсем различно. Гостите овладяха центъра и когато в игра в 72-ата минута влезе Александър Митрович той свърза линията на атаката със средата и Нюкасъл обърна мача.

Само 2 минути трябваха на нападателя да се ориентира най-добре при разбъркване след корнер и да вкара за 1:1. В 93-ата минута той успя да изведе и Перес сам срещу Лорис за слаб удар на младока, но френският вратар пропусна топката през себе си за пълния обрат 2:1.