Арсенал оглави лигата с победа над Вила

Астън Вила прие Арсенал в среща от поредния шестнадесети кръг на английската Висша лига, като днес гостите от Лондон успяха да победят с 2:0 и да поведат в класирането с 1 точка пред Манчестър Сити и Лестър, който обаче играе срещу Челси утре и може да си върне първото място с равен или победа.

Вила започна агресивно срещата, но амбициите на тима бяха попарени бързо когато Уолкът навлезе от крилото към наказателното поле и бе повален за дузпа. В 8-ата минута Оливие Жиру откри резултата от бялата точка и това бе 1:0.

Така гостите поеха инициативата най-вече чрез енергията на завърналият се в миналия кръг Арън Рамзи и Месут Йозил. В 38-ата минута Уолкът освободи трима футболисти на гостите срещу един бранител и Йозил асистира за попадение на Рамзи на празна врата и 2:0.

След почивката домакините отново започнаха силно и създадоха редица опасности пред Петр Чех, който успя да съхрани вратата си суха до края.