Нюкасъл победи Ливърпул

Нюкасъл успя да вдъхне живот в кампанията си след поредица лоши резултати като победи Ливърпул с 2:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" днес в неделната среща от петнадесетия кръг на английската Висша лига. Вайналдум стана причината и за двете попадения на сметката на домакините, макар едното да бе записано като автогол на Шкъртел.

До почивката Нюкасъл играеше впечатляващо и задържаше противника далеч от наказателното поле. Сисе, Де Йонг и Вайналдум пък организираха опасни атаки в другия край. В 69-ата минута домакините поведоха когато Вайналдум пое топката в наказателното поле и премина през Ловрен преди да стреля ниско, топката да се отклони от крака на Шкъртел и да влезе в мрежата за 1:0.

В 93-ата минута Нюкасъл взе победата когато Сисоко отне от Милнър на крилото намери Вайналдум през целия терен по перфектен начин, холандецът овладя и копна топката над Миноле за крайното 2:0.