Борнемут надви Челси с нередовен гол

Челси прие Борнемут на "Стамфорд Бридж" в късната среща от съботния ден на поредния петнадесети кръг на английската Висша лига. Днес гостите започнаха много активно, след което "сините" овладяха срещата, но малко преди края след корнер и незабелязана от съдиите засада Глен Мъри стана причината за минималната победа 1:0.

До 20-ата минута Куртоа трябваше да се намесва на два пъти решаващо за домакините от Челси. В 37-ата Боруц спаси своите от опасен удар на Азар.

На почивката Моуриньо замени Оскар с Диего Коста, като така домакините станаха много по-агресивни в атака и подложиха Борнемут на много атаки. С бавене на време и донякъде късмет гостите не допуснаха гол след ожесточен натиск, а в 80-ата минута успяха да стигнат и до корнер. Тук Челси не успя да изчисти топката и появилият се само преди минута Глен Мъри успя да вкара от позиция на засада за 1:0. До края гостите отново бяха затиснати в половината си, но до голове не се стигна.