Челси победи Норич минимално

След поредица разочароващи представяния във Висшата лига на Англия Челси успя да се върне на пътя на успеха след почивката за национални срещи. Това стана на "Стамфорд Бридж" днес в поредния тринадесети кръг, където гостуваше Норич Сити. Чрез Диего Коста днес домакините победиха с минималното 1:0.

До почивката Челси превъзхождаше своя опонент и по чудо не вкара. Азар изглеждаше добре в ролята на номер 10 между Вилиан и Педро, а младият бек Кенеди атакуваше често по крилото. Норич се бранеше смело и Басонг и Бенет лишиха Коста от гола.

В 50-ата минута Зума бе близо до гол след корнер. В 64-ата минута Челси използва лошите действия на Норич в отбрана и Фабрегас намери Коста за удар далеч от Джон Ръди за 1:0. В 85-ата минута Матич беше много близо до гола когато напредна през няколко играча и излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира.