Клоп с нов равен срещу Саутхемптън (видео)

Ливърпул посрещна Саутхемптън в среща от поредния десети кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините успяха да поведат благодарение на попадение от появилия се на почивката в игра Кристиан Бентеке, но малко преди края резултатът бе изравнен за крайното 1:1.

До почивката никой отбор не успя да материализира положение в гол. Най-близо се оказа Ван Дайк, който се отличи с много добри изяви в отбрана но и с добър удар с глава, който беше близо до целта.

В 46-ата минута Ориги напусна игра за Бентеке. Само след 2 минути белгиецът спечели корнер в първата си опасна атака. Двата отбора редуваха атаки по фланговете и създаваха доста положения в тази част. В 77-ата минута при центриране на Джеймс Милнър Бентеке надигра Фонте и успя с глава да реализира за 1:0.

3 минути преди края на редовното време след центриране от статична топка на Уорд-Прауз резервата Гастон Рамирес успя да отклони с глава към Садио Мане, който от близо възстанови равенството на "Анфийлд" - 1:1.