Юнайтед и Сити не си вкараха (видео)

Манчестър Сити се връща на върха във Висшата лига след като днес успя да вземе точка от градския съперник Юнайтед на "Олд Трафорд". След завършилата при 0:0 среща "гражданите" се връщат на първо място с 22 точки и по-добра голова разлика от втория - Арсенал. Юнайтед пък е четвърти с 20 точки, колкото има и Уест Хем на трето място.

До почивката не видяхме точен удар за двата отбора. Сити пресираше и използваше контрата за да атакува, а домакините повече задържаха кълбото в средата на терена и атаките липсваха.

След почивката видяхме раздвижване в предни позиции и за двата отбора, но домакините бяха по-близо до гола. В 77-ата минута Пелегрини замени Туре с Демикелис и гостите заиграха много по-дефанзивно. Така "червените дяволи" стигнаха до най-добрите си положения - първо Лингард нацели гредата в 85-ата минута, а след това Смолинг принуди Харт да спасява своите.