Невил: Юнайтед изглеждаше шокиран срещу Арсенал

Бившият защитник на Манчестър Юнайтед, а сега експерт в Sky Sports Гари Невил сподели мнение за срещата от осмия кръг на Висшата лига на Англия, в която "червените дяволи" претърпяха поражение с 3:0.

"Юнайтед изглеждаше шокиран. Малко е вероятно те да се бяха готвили за силните страни на Арсенал. Това се отнася и до играта на Касорла в полузащита и свободното пространство при Йозил. Използването на Швайншайгер бе странно от гледна точка на тактиката. Ако погледнете самото начало на мача, то четворката защитници на Юнайтед се движеше много далече на терена. След 4-5 минути резултатът бе 2:0. Трябваше да се спре това, да се отстъпи. Бе нужно да се направят някакви изменения, но такива нямаше през цялото полувреме. Никаква адаптация към това, което се случваше на терена. Мата и Депай не се връщаха назад, а Депай имаше най-трудния мач, откакто дойде от Италия. Полузащитата, която до тогава бе много компактна и защитаваше отбранителната линия, не бе същата срещу Арсенал. Разбиха я. Съперникът игра много добре", заяви Невил.