Ливърпул с късна победа срещу Стоук

Ливърпул успя да започне новата кампания във Висшата лига с победа, след като днес в среща от първия кръг на първенството мърсисайдци гостуваха на неблагоприятния "Британия Стейдиъм", където успяха да реализират победа след 1:0. Попадението вкара Филипе Кутиньо малко преди последния съдийски сигнал.

До почивката голове не паднаха, а домакините играеха много добре. Джонсън и Диуф имаха положения, а и двата треньора можеха да са доволни от играта на отборите си. Марк Хюз прибегна до смяната на Ерик Пиетерс с Филип Фолшайд на почивката.

В 64-ата минута Миноле спаси вратата си срещу Диуф. 4 минути след това Бътланд лиши Шкъртел от гол след корнер.

Единственото попадение вкара Кутиньо в 86-ата минута, когато бразилецът от далечна дистанция стреля мощно през Бътланд - 1:0.