Арсенал отново спечели Къмюнити Шийлд

Арсенал започва кампанията си прекрасно след минимална победа над Челси на "Уембли" днес за трофея Къмюнити Шийлд, който традиционно открива английския футболен сезон. В днешното дерби за крайния резултат вкара Алекс Окслейд-Чембърлейн в първото полувреме, а това се оказа достатъчно за втори триумф на Венгер в последните 2 години с този трофей.

Арсенал започна агресивно и притисна опонента. След няколко красиви атаки се стигна и до гол. В 24-ата минута Уолкът намери Чембърлейн на фланга, той навлезе в наказателното поле и финтира Азпиликуета преди да стреля с левия крак право в далечния ъгъл, неспасяемо за Куртоа, и това бе 1:0.

Челси се събуди след ситуацията и принуди Чех да се намесва на няколко пъти. На два пъти Рамирес бе близо до гола.

На почивката Фалкао се появи за Лоик Реми, но "Ел Тигре" не се прояви особено в срещата. Еден Азар пропусна страхотно положение в 61-ата минута. Срещата обаче завърши с две силни положения за Арсенал, в първото от които Рамзи бе близо до гол, а в самия край Куртоа лиши Гибс от гол от близо.