Моуриньо: Щях да се притесня, ако бяхме били с 10:0

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо коментира срещата с Ню Йорк Ред Булс от турнира International Champions Cup-2015. Както е известно, английският шампион претърпя поражение с 4:2, след като след почивката показа безобразна игра в защитата. Португалецът отчита този факт, но не е обезпокоен от резултата.

"Това бе добър тренировъчен спаринг. Нямаше да се зарадвам, ако бяхме победили с 10:0, защото щеше да е прекалено лесно. Нуждаехме се точно от такъв мач като днешния. Очевидно е, че трябва по-добре да действаме в обрана, а не както след почивката. Също така изпуснахме много положения за гол. Но това е предсезонен мач, няма никакви проблеми. Ние сме топ отбор, имаме в състава си топ играчи и започнахме подготовката си преди шест дни. Момчетата от Ню Йорк бяха добри съперници, те бяха мотивирани и играха остро и бързо. Мисля, че бяха щастливи от възможността да играят с Челси. И направиха добър мач", заяви Моуриньо.