Наполи и Евертън с победи в ЛЕ

Наполи се наложи над Динамо Москва с 3:1 в първа среща от 1/8-финалите в Лига Европа. Курани даде аванс на руснаците с гол още във 2-ата минута, но до почивката домакините бяха обърнали резултата в своя полза с попадения на Игуаин в 25-ата и 30-ата от дузпа. Голмайсторът на неаполитанци оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат в мача с гол в 55-ата минута. Другото интересно положение в мача, което трябва да се отбележи е червеният картон показан на Роман Зобнин още в началото на втората част, с което той остави отбора си с човек по-малко на терена.

Другият тим на Динамо - този от Киев загуби с 1:2 при визитата си в Англия на Евертън. И тук гостите първи стигнаха до гол, като той бе факт в 14-ата минута, когато точен бе Гусев. В 39-ата минута Нейсмит възстанови равенството, а осем минути преди края на редовното време Лукаку от дузпа донесе успеха на своя тим.