Ливърпул вкара два на Бърнли

Ливърпул застава в челната петица на класирането във Висшата лига, на 2 пункта от Топ 4 и Манчестър Юнайтед, след като днес мърсисайдци приеха Бърнли и успяха да победят с 2:0 благодарение на попадения от Джордан Хендерсън и Даниел Стъридж.

Ливърпул почти направи перфектен старт днес, като Лалана се оказа на голова позиция с първата атака на домакините, но пропусна. Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Джордан Хендерсън с изпълнение в стила на Стивън Джерард стреля при една избита топка мощно за 1:0.

В 51-ата минута Стъридж се разписа, като тук отново бе замесен Хендерсън. Халфът намери нападателя с перфектно центриране, а той с глава матира Хийтън за 2:0.

Целта на Брендан Роджърс до края бе той да съхрани това предимство, като в игра се появиха Коло Туре и Глен Джонсън за Морено и Стъридж. Така домакините запазиха мрежата си.