Суонзи продължава в Купата след голова феерия в Ливърпул

Суонзи победи като гост четвъртодивизионния Транмиър с 6:2 и се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия. "Лебедите" установиха надмощие от самото начало на мача и поведоха през първата част с попадение на Нейтън Дайър в 34-та минута.

Това принуди домакините да се открият и след почивката зрителите станаха свидетели на открит футбол. Томи Каръл в 49-та минута и Моду Бароу в 58-та минута направиха преднината на гостите класическа.
Домакините намалиха чрез Макс Пауър в 70-та минута, но ударът на Бафетимби Гомис в 77-та минута върна преднината от три гола за уелсците.

Головата феерия продължи до последно - Коул Стоктън в 83-та минута реализира втория гол за домакините. Две минути след това Уейн Рътлидж възстанови статуквото, а Бафетимби Гомис записа дубъл в 4-та минута на добавеното време.