Арсенал с победа на гости на Уест Хем (видео)

Арсенал ще завърши годината с равни точки с четвъртия във временното класиране на Висшата лига - Саутхемптън. След днешната победа с 2:1 на гости на Уест Хем Юнайтед, артилеристите събират 33 пункта, колкото имат и "светците". За победата Санти Касорла и Дани Уелбек лишиха голът на Кояте на домакините от значение.

В първото полувреме Арсенал отстъпваше в играта в по-голямата му част. Въпреки това в 39-ата минута Касорла спечели дузпа, донякъде с късмет, когато едно изчистване от Рийд се удари в него, бранителят падна и Касорла се препъна в него, а след това реализира и от бялата точка за 1:0.

В 44-ата минута пък след добра игра на Окслейд-Чембърлейн, Уелбек бе намерен на позиция на метър от гол-линията и нямаше как да сбърка за 2:0.

Домакините върнаха гол в 54-ата минута след корнер, когато Томкинс намери място да центрира и копна топката за Кояте, който не остави шанс на Шчесни и Дебюши с удар с глава.

До края на срещата и двата тима имаха своите възможности, а с геройства на вратата на домакините се отличи Адриан.