Арсенал с късна победа над Саутхемптън (видео)

Арсенал се приближава на 2 точки от Топ 4 и Манчестър Юнайтед във Висшата лига на Англия, след като днес тимът успя да победи, когато прие Саутхемптън на "Емирейтс Стейдиъм" с 1:0. Попадението срещу третия в класирането падна току преди края на срещата и бе дело на обичайния заподозрян - Алексис Санчес.

До почивката в този мач нищо не отличи двата тима като баланс. Видяхме малко положения за гол, включително фрапантен пропуск на Пеле и спасяване от световна класа на Форстър.

Саутхемптън започна втората част с намерение да контраатакува повече, но в един момент се оказа, че получава все повече бързи контри и Форстър се прояви отново на няколко пъти. Той се пропука едва в 89-ата минута, когато Рамзи върна една топка за Санчес и той завърши за 1:0 от добра позиция. В 91-ата минута Форстър спаси отново вратата си от гол на Жиру.