Арсенал победи Уест Бром минимално (видео)

Арсенал влиза в топ 4 след първата среща от поредния тринадесети кръг на Висшата лига, след като победи Уест Бромич Албиън с 1:0 днес на гости. Така преди останалите отбори от челната десетка да изиграят мачовете си с 20 точки Арсенал излиза на 4-та позиция пред Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, които имат 19, а трети е Ман Сити с 24.

Днес до почивката гол не падна, но Арсенал изглеждаше по-активен на терена и често пробваше Бен Фостър. Дани Уелбек и Санти Касорла бяха близо до голове.

В 60-ата минута именно бившият нападател на Манчестър Юнайтед откри, когато Касорла напредна по крилото и центрира от линията на аута право на главата на острието, който със силен удар нацели Фостър, но вратарят изби топката в мрежата си за 1:0.

След тази ситуация Арсенал заигра по-спокойно и дефанзивно, но така получи и няколко опасни атаки. В една от тях Берахино стреля с глава при центриране и топката се удари в горната греда, а "артилеристите" все пак запазиха вратата си до края.