Арсенал победи на гости на Съндърланд (видео)

Арсенал ще застане на петата позиция във временното класиране на Висшата лига на Англия, след като взе победа с 2:0 в гостуването си на Съндърланд днес. Алексис Санчес стана автора на двете попадения, дошло в двете полувремена на мача. "Артилеристите" доминираха в представянето днес, но в края на срещата точните удари бяха по равно за двата тима.

В 30-ата минута грешка в отбраната на Браун стана причината Санчес да вкара. Бранителят не успя да изпрати пас назад към вратаря, топката пое нападателя на Арсенал и това бе 1:0. До този момент момчетата на Пойет се справяха добре, но индивидуалната грешка струва скъпо тук.

За Съндърланд Бъкли игра прекрасно днес, като често той опитваше индивидуални атаки, които водеха до опасности за отбраната на гостите. Все пак вратата на Шчесни остана суха до самия край, когато Алексис вкара и нов гол. Това стана, когато отново топка бе върната към вратаря, този път Маноне се поколеба и топката му бе отнета от Санчес, който вкара и това бе всичко.