Тотнъм победи Саутхемптън и се покачи към Топ 4 (видео)

Тотнъм успя да вземе трите точки от третия във временното класиране, Саутхемптън днес, като го направи у дома и с 1:0. Така от втората половина на таблицата шпорите събраха 11 точки и се настаниха в горната половина, с равни точки с четвъртия Манчестър Юнайтед и Суонзи след седмия кръг на първенството.

Първото полувреме започна спокойно, като домакините наложиха доминация в последните му 15 минути. В 40-ата минута след добра атака на Адебайор, Шадли и Ериксен, завърши с гол за последния на близката греда. В 44-ата минута Шадли нацели и гредата на Фостър в добра атака.

Във втората част Саутхемптън пропусна някои добри положения. Може би най-доброто бе в 88-ата минута, когато топката бе доставена успоредно на гола за Мейн, който от чиста позиция изпрати топката в страни от вратата.