Челси надви Болтън и продължава

Челси ще играе в четвъртия кръг на Купата на лигата в Англия, след като днес успя да отстрани Болтън, когато прие този опонент на "Стамфорд Бридж" в среща от третия кръг на състезанието. За победата с 2:1 се разписаха Зума и Оскар за домакините, а Милс върна попадение за гостите в първото полувреме.

Срещата започна добре за Челси, като в 16-ата минута при най-доброто положение за момента Шюрле нацели гредата на Лонерган. В 25-ата минута Кърт Зума вкара дебютен гол за Челси след един корнер от Салах, при който след неразбирателство между Кейхил и Реми, топката попадна в младока за 1:0.

В 31-ата минута Матю Милс изравни с първото положение за гостите, стреляйки в близкия на Петр Чех ъгъл.

В 55-ата минута Оскар отново донесе предимство за Челси с един от типичните си голове от границата на наказателното поле, пласирайки топката ниско, но неспасяемо за Лонерган. В 80-ата минута Шюрле отново нацели гредата, а Чех спаси своите в 85-ата минута.