Сити започна защитата на титлата си с победа (видео)

Манчестър Сити записа трудна победа с 2:0 над Нюкасъл в първия си мач на старта на Висшата Лига. Двубоят на "Сейнт Джеймс Парк" бе интересен и предложи доста емоции на зрителите.

Давид Силва даде аванс на "гражданите" с гол в 38-ата минута, след чудесна асистенция на Един Джеко. През второто полувреме Нюкасъл имаше надмощие, но особено в последните минути пропиля няколко добри положения за гол.

В допълнителното време резервата в този мач Серхио Агуеро сложи точка на спора с втори гол. Той получи пас отляво и стреля от малък ъгъл. Крул спаси, но топката стигна отново към Агуеро, който при добавката с мигновен диагонален удар заби кълбото в далечния ъгъл.

Благодарение на успеха шампионът на Англия излезе начело в класирането още в първия кръг благодарение на по-добрата си голова разлика от Арсенал, Ливърпул и Тотнъм.