Коутиньо блести в погрома над Дортмунд (видео)

Ливърпул отвя Борусия Дортмунд с 4:0 в една от по-големите приятелски срещи днес. Юрген Клоп остана доста недоволен от представянето на своите срещу момчетата на Брендан Роджърс, където най-добре се прояви бразилецът Фелипе Кутиньо. В срещата и Деян Ловрен вкара първото си попадение с екипа на мърсисайдци.

Ливърпул поведе рано, още в 10-ата минута, когато Даниел Стъридж матира Мичел Лангерак след умно отиграване на Коутиньо. Само минути след това Ловрен удвои след един корнер.

Червените на практика доминираха през цялата среща, макар да видяхме една отслабена постройка на германците. Във второто полувреме Матиас Гинтер, новодошъл в Дортмунд, подари гол на опонента, когато лошото му подаване бе поето от Рахим Стърлинг, който намери Кутиньо за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Хендерсън, който получи добра топка на позиция, от която нямаше как да сбърка от Даниел Стъридж в 61-ата минута.