Юнайтед победи и Рома на турнето (видео)

Луис ван Гаал продължи добрата си работа начело на Манчестър Юнайтед и във втората приятелска среща на турнето на клуба в САЩ. След първата победа със 7:0 срещу ЛА Галакси, днес "червените дяволи" победиха с 3:1 италианският Рома. Уейн Рууни добави още два гола към двата от първия приятелски мач, а Мата, Пянич и Тоти оформиха крайния резултат. Taка Юнайтед започна с победа участието си в приятелския турнир Купата на националните шампиони.

В първите 20 минути Рома изглеждаше малко по-добре, но първи гол падна именно във вратата на италианците. Това стана в 36-ата минута, когато Уейн Рууни с прекрасен удар от далеч намери ъгъла на вратата. 3 минути след това 2:0 направи Хуан Мата. За този гол отново голяма роля изигра Рууни, който се бе прибрал в собствената половина, за да направи прекрасен дълъг пас за испанеца.

В 43-ата минута след добри пасове между Ерера и Уелбек се стигна до дузпа срещу нападателя, реализирана от Рууни за 3:0.

На почивката само Блекет и Клевърли запазиха местата си на терена, а титулярната постройка бе заменена от Еймъс, Смолинг, Кийн, Шоу, Нани, Кагава, Йънг, Уил Кийн и Джеси Лингард. Така Рома отново пое инициативата.

В 75-ата минута Миралем Пянич вкара красив гол, когато от собствената половина забеляза лошата позиция на Бен Еймъс и с прекрасен удар вкара за 3:1. В 84-ата минута вратарят изкупи грешката си, когато спаси акробатично изпълнение на Кастан. В 89-ата минута Ашли Коул достави топка в наказателното поле, а там Санабриа спечели дузпа срещу Майкъл Кийн, която реализира Тоти за крайното 3:2.