Сити се възползва от загубата на Ливърпул (видео)

Кристъл Палас прие Манчестър Сити в среща от тридесет и шестия кръг на английската Висша лига. Днес "гражданите" се възползваха от добрата новина за загубата на Ливърпул от Челси по-рано в кръга, и така успяха да победят с 2:0 Палас, който се намираше на поход от 5 поредни победи.

Още в 4-ата минута днес Един Джеко откри резултата, когато получи чудесно подаване в накзателното поле от Яя Туре. Босненецът бе най-опасния играч днес и заедно с Яя Туре създадоха още много неприятности на противника. В края на полувремето и самият Туре се разписа, когато размени добри подавания с Насри и завърши с прекрасен фалцов удар.

Във второто полувреме Сити довърши работата си, като в игра видяхме Фернандиньо за Туре, Йоветич за Агуеро и Негредо за Джеко. Така Пелегрини съхрани ключовите си играчи за трудните сблъсъци с Евертън и Астън Вила, борещи се за своите цели в кампанията.