Евертън в Топ 4 с нова победа (видео)

Евертън се настани в Топ 4 на английската Висша лига, след като днес победи на гости на Съндърланд с минималното 1:0. Тимът измести Арсенал от голямата четворка в Англия, като сега двата клуба имат по 33 изиграни мача за сезона.

В първата част Евертън играеше уверено, но трябваше да спасява вратата си в 31-ата минута. Тук Борини избегна капана на засадата и преодоля и Хауърд, но на гол-линията бе Стоунс, за да спаси своите. Пред вратата на Съндърланд видяхме редица положения за гол, но късметът не идваше.

Съндърланд започна по-добре второто полувреме, но отново бе затиснат в собствената половина. В 60-ата минута Лукаку бе много близо до гол след центриране на Деулофеу. Последваха ситуации пред Баркли и Деулофеу, а в 70-ата минута най-накрая отбраната на домакините рухна. Тук късметът бе на страна на Евертън, когато след поредна добра изява на Деулофеу топката бе центрирана и бранителя я отклони в мрежата си.